texas_hb_060115

Nowy singiel zespołu Texas z gościnnym udziałem Alana Rickmana

Nadszedł czas na moją kolejną muzyczną przygodę z teledyskami polecanymi mi przez YouTube. Tym razem w miniaturce ujrzałam kogoś kto przyciągnął moje zainteresowanie. Mianowicie świetny brytyjski aktor Alan Rickman, którego bliżej możecie kojarzyć z roli Severusa Snape’a w serii „Harry Potter”, Szeryfa Nottigham w „Robin Hood: Książe Złodziei” czy Harry’ego w „To właśnie miłość”. Trzeba przyznać, że ma on niezwykle charakterystyczny męski głos działający niczym miód na kobiece serca. Z tego powodu czym prędzej kliknęłam w link.

Nie zawiodłam się. Piosenka jest melodyjna z wpadającym w ucho refrenem, który nie chce wyjść z mojej głowy od paru dni. Również teledysk z całą muzyczną otoczko działa na słuchaczy magnetycznie mimo swojej prostoty.

Dodatkowo słuchaczom została zapewniona niespodzianka.

Oprócz tego, że Rickman siedzi i przystojnie wygląda w swojej nieodłącznej czerni, to pokazuje również swój talent muzyczny śpiewając (chociaż bliższe jest tu określenie „mówiąc”), co pięknie łączy się ze śpiewem wokalistki. I to mnie całkowicie kupiło!

Aktor już drugi raz pojawił się gościnnie w teledysku tej grupy, ale dopiero z okazji ich okrągłego jubileuszu zgodził się udzielić również swojego głosu.

 

 

Szkocki zespół Texas do dnia dzisiejszego sprzedał ponad 35 milionów płyt na całym świecie w ciągu 25 lat wspólnego nagrywania. Z okazji rocznicy postanowili wydać płytę „Texas 25”, która będzie zawierała dwa krążki- jeden z ośmioma unowocześnionymi hitami i czterema nowymi piosenkami w tym singlem „Start A Family” oraz drugi z hitami w wersji oryginalnej.

 Premiera już 16. lutego 2015! Nie wiem jak Wy, ale ja nie zawaham się przesłuchać całego albumu!