Nominacje do 57. rozdania nagród Grammy

57. rozdanie nagród Grammy odbędzie się dopiero 8. lutego, ale już możemy się emocjonować ogłoszonymi wczoraj nominacjami w bardzo licznych kategoriach.

grammy

Z artystów, którzy przyciągnęli moją uwagę, Ed Sheeran został nominowany w aż 3 kategoriach- za najlepszy popowy album, album roku oraz za piosenkę „I See Fire” do poprzedniej części Hobbita.

 

 

Podobnie stało się z Coldplay- nominacja za najlepszy muzyczny film „Ghost Stories”, popowy grupowy występ w „A Sky Full Of Stars” i najlepszy popowy album.
Mnie najbardziej cieszy wyróżnienie świetnego kawałka „Take Me To Church” irlandzkiego artystu Hoziera, więc będę mocno trzymała za niego kciuki!

 


Natomiast Roksa na pewno świętuję szanse Jack White w aż 4 kategoriach- za najlepszy rockowy występ i rockową piosenkę za „Lazaretto”, alternatywny album oraz najlepsze specjalne boxy „The Rise & Fall Of Paramount Records, Volume One (1917-27)”.
Ciekawość rozbudza walka o nagrody pomiędzy The Black Keys i Jackiem w 2 kategoriach, bo powszechnie wiadomo, że pomiędzy nimi isnieje delikatnie mówiąc napięta atmosfera, do której oficjalnie się nie przyznają.

 


W dziale alternatywny album Jack ma ostrą konkurencję, ponieważ zostali nominowani również dobrze przyjęci w tym roku Arcade Fire, którym możemy kibicować też przy kategorii najlepszych teledysków za „We Exist”. Tu uplasowało się również Arctic Monkeys ze świetnie przyjętym „Do I Wanna Know?”, którym niestety możemy kibicować tylko w tej jednek kategorii.

 

 

 Za najlepszy rockowy album zostały nominowane również legendy rockowej sceny, czyli U2 z albumem „Songs Of Innocence” oraz „Hypnotic Eye” stworzony przez Toma Petty’ego & The Heartbreakers. Konkurować z nimi będzie trochę młodszy Beck z krążkiem „Morning Phase”, który ostatniego czasu jest mi bardzo polecany, więc po wczorajszych ogłoszeniach już nie mam wyjścia i muszę się zapoznać z twórczością tego artysty;)
Moją uwagę zwróciła również składanka stworzona na potrzeby filmu „Strażnicy Galaktyki”, jednak może mieć marne szanse konkurując z soundtrackiem do „Frozen”.

Jakieś zaskoczenie? Trochę byłam zdziwiona jedynie jedną nominacją dla Arctic Monkeys, których krążek został świetnie przyjęty. Mnie brakuje na tej liście trochę Foo Fighters, ale to zapewne z powodu zbyt późnego ukazania się ich najnowszego albumu, więc liczę na ich liczne nominacje w przyszłym roku;)

Wszystkie nominacje na oficjalnej stronie Grammy: http://www.grammy.com/nominees?genre=All